13 Dec 2019

Владата на СДСМ во заминување, крајно нетранспарентно, далеку од очите на јавноста, склучи штетен договор кој ќе ги…

13 Dec 2019

Менување на изборниот модел на речиси неполни 2-3 недели пред бирање односно составување на техничка влада којашто треба да ги спроведе изборите,…

13 Dec 2019

Оливер, додека ги броиш заедничките слики со Боки 13, во Македонија се случува хаос. Полициски службеници седат со…

13 Dec 2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица кои се товарат за разбојништво.

Обвинетите како соизвршители, по…

13 Dec 2019

Покрај Заеви како најбогато политичко семејство на Балканот, семејството на Катица Јанева и нејзините блиски, може да…

13 Dec 2019

Здружението на студенти по медицина – ЗСМ до Министерството за здравство достави петиција со кое бара бесплатна вакцинација на сите студенти по…

13 Dec 2019

Професорката Гордана Силјановска во синоќешната емисија Клик плус на ТВ 21 изјави дека се става под сериозен прашалник…

13 Dec 2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров оствари проштална средба со турската амбасадорка, Тулин Еркал Кара.…

13 Dec 2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров оствари проштална средба со амбасадорката на Република Турција во земјава, Тулин Еркал Кара.

13 Dec 2019

Настанот, според кој непознати лица се обиделе да ја грабнат 7-годишната ќерка на пратеник на СДСМ,  утринава ја…

13 Dec 2019

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски, денеска го отворија проширениот дел од…

13 Dec 2019

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи оствари средба со Министерот за сојузни, европски и меѓународни прашања во Владата на…

13 Dec 2019

Парчиња брендирана облека, обувки, чанти, очила, сакоа, кошули, шешири, капути, јакни, фармерки… ова е само дел од запленетите предмети од куќата…

13 Dec 2019

Ставот на бугарските академици дека не пости македонскиот јазик е анахрон за 20-от и 21-от век во кој живееме, изјави…

13 Dec 2019

Возач од селото Врапчиште удри во 77-годишен пешак на булеварот „Браќа Ѓиноски“ во Гостивар.

Во незгодата, како што информираат од МВР,…

13 Dec 2019

Случајот „Рекет“ дискредитираше голем дел од нашите напори и надежи за справување со криминалот и високата корупција. Лично, не очекував дека…