Во селото Подржикоњ-Крива Паланка, на место викано Косачи, С.Ѓ.(48) од Крива Паланка, вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал од струен удар,…

Шок… Параван на Јовановски му била хуманитарната фондација која ја основал, а во нивните валкани работи вклучен е самиот државен врв на Македонија…

„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок“. Ова е фејсбук-пост на обвинителката Ленче Ристовска, без…

Мојот фејсбук-профил е хакиран. Уште од 9 август се отворени неколку лажни профили. Ниту еден од новите профили не е мој. Тоа е стапица. Некој се…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. АМСМ информира дека се забележува зголемена фреквенција на…

Полицијата пронашла шокантна кореспонденција со српски политичар во телефонот на уапсениот македонски водител и поранешна реалити ѕвезда Боки 13,…

Убав неделен сончев летен ден во Тетово. Се будам, се облекувам и излегува , но ме враќа сопругата и ми го дава ѓубрето да го фрлам, го земам и…

Аферата „Рекет“ не престанува да ја бранува јавноста, но и социјалните мрежи. Вистинско „цунами“ од твитови, постови, коментари, монтажи,…

Сметам дека мојот исказ ќе придонесе за развој на истрагата, во делот на настаните поврзани со предметот „Поштенска банка“, изјави обвинителот…

Жал ми е што многумина не препознаа дека Катица Јанева не е воопшто каква што се претставуваше пред јавноста, вели новинарката Снежана Лупевска…

Водоинсталатери и мајстори за греење и климатизација се најбарани професии во Германија и во ниту една друга бранша не треба толку време за…

Пациент заразен со западнонилска треска е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје.

Од Центарот за јавно здравје…

Од клиниката Жан Митрев ја информираат јавноста дека таму непречено продолжуваат да се изведуваат сите услуги поврзани со вродените срцеви мани на…

Премиерот Зоран Заев се сретна со претседателот на Светската ракометна федерација (ИХФ) Хасан Мустафа, кој беше придружуван од Живко Мукаетов,…

Масовна тепачка во која учествувале 13 скопјани избила на 16 август по полноќ, по завршување на свадбена прослава.

Како што информираат од…

Неготинската полиција привела 54-годишен државјанин на Полска кај кого биле пронајдени слики од армискиот полигон „Криволак“.

Како што…