28 Feb 2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на ТВ дуелот со Зоран Заев истакна дека додека Грција испраќа вербални ноти до Македонија, владата на СДСМ и Димитров…

28 Feb 2020

Каков ли ас чува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во својот џеб? Ова прашање се отвори откако лидерот на опозицијата посегна по…

28 Feb 2020

Иницирав јас од партиска говорница да го ратификуваме Договорот за влез во НАТО предвреме и тоа така се случи, се изгласа пред распуштање на…

28 Feb 2020

Предмалку господине Заев кажавте една невистина каде што рековте дека родителот на Маричиќ е пензиониран обвинител, а не е. Проверивме на паузата…

28 Feb 2020

Вие го имате човекот кој што ја отвори вратата амнестиран. Зошто? Затоа што му требал на господинот Зоран Заев. Е тоа е проблем тоа е за мене…

28 Feb 2020

Обвинители и судии се први соработници на Зоран Заев и тоа јасно се докажа во аудио материјалите кои пред неколку дена излегоа во јавноста, изјави…

28 Feb 2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во вечерашната дебата на Канал 5 телевизија во однос на случајот „Рекет“ изјави дека сам лично го пријавил…

28 Feb 2020

Вчера во 20:00 часот во СВР Битола, 28-годишна жена од Битола, пријавила дека во нивниот дом од сопругот Н.В.(42) била физички нападната при што…

28 Feb 2020

Во однос на Законот за Јавно обвинителство и маршот на СДСМ за правда, Заев изјави дека сите услови се исполнети, односно законот е донесен и…

28 Feb 2020

Со ставови за актуелната состојба со коронавирусот и неговото евентуално влијание на одржувањето на предвремените…

28 Feb 2020

Може ли да Ви дадам еден предмет, еден случај да ви дадам? „Тортура“ предметот за господинот Бошковски, зашто судијата заборави 90 дена да свика…

28 Feb 2020

- Најмалку СДСМ и вие лично имате право да протестирате за правда. Јас навистина се чудев против кого вие протестиравте? Против татко му на Бојан…

28 Feb 2020

Како ќе суди судијата господине Заев, како вие што ќе кажете, по принципот  на „трас трас“ или по  принципот „оваа одлука без Заев не можеше да се…

28 Feb 2020

-Господине Заев се возите во мерцедесот на Груевски, тоа на М се сеќавате. Седите во барокната фотелја и во неговиот кабинет, седевте до скоро, се…

28 Feb 2020

Ја испуштивте шансата да бидете искрен и чесен и да кажете дека не успеавте да ги средите работите во судството. Мојот…

28 Feb 2020

Од 18:30 часот укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража која…