13 Dec 2019

Додека ние лаеме, кој кого и за колку сакал да го е**, отиде карванот…!

Да се разбереме, кога велам карванот, не мислам на Европа.

Таа…

13 Dec 2019

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се…

13 Dec 2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска на пресконфенеција запрашан од новинарите, зошто ВМРО-ДПМНЕ има поднесено над 1000…

13 Dec 2019

Изгласувањето на предлог-законот за употреба на јазиците ќе предизвика албанизација на територијата на цела Македонија. Тоа е закон за албанскиот…

13 Dec 2019

Парчиња брендирана облека, обувки, чанти, очила, сакоа, кошули, шешири, капути, јакни, фармерки… ова е само дел од запленетите предмети од куќата…

13 Dec 2019

Зоран Заев во македонските медиуми изрази очекување дека Бугарија ќе треба да го „надмине прашањето со македонскиот јазик“. Неговата изјава доаѓа…

13 Dec 2019

Цела македонската јавност е во шок од одлуката на актуелниот претседател на земјава. Претседателот Стево Пендаровски ѝ ја скрати затворската казна…

13 Dec 2019

Македонија не испратила протестна нота до Бугарија во врска со реакцијата на Бугарската академија…

13 Dec 2019

Зоран Заев е исплашен од претстојниот изборен пораз затоа што знае дека тоа ќе значи крај на…

13 Dec 2019

Фросина Ременски денеш вршеше увид врз доказите за Меѓународниот Сојуз, но при излегување се обиде…

13 Dec 2019

Родителите на децата од повеќето градинки во Велес остро реагираат и ги осудуваат постапките на…

13 Dec 2019

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Велес поднесе кривична пријава против управител на правните лица ТД АДО 95 и ТД…

13 Dec 2019

Управата за финансиска полиција  поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против лицето А.Р. поради постоње на основано…

13 Dec 2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев, изврши увид во градежните работи за реконструкција на една од најпознатите сообраќајници во Скопје –…

13 Dec 2019

Пратеникот и меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, е во работна посета на Вашингтон, каде што имаше свое обраќање во Сенатот на САД…

13 Dec 2019

Управата за финансиска полиција  поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против Е.А., поранешна директорка на средното…