За Кралицата Елизабета постои Република Македонија, нема ФИРОМ или Северна (ФОТО)

Нејзиното Височество, кралицата Елизабета, ги прими акредитивните писма на новиот македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот Твитер профил на кралското семејство во земјата.

„Нејзината екселенција Александра Миовска беше примена од Кралицата, каде што ги предаде акредитивните писма како амбасадор на Република Македонија", стои во твитот на кралското семејство од Велика Британија.

Поврзани

Најнови вести

Коментари