(Во живо) Прес-конференција на Заев по гласањето за уставните измени

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција откако Собранието ја изгласа одлуката за пристапување кон уставните измени.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари