(Во живо) Прес-конференција на Христијан Мицкоски по седницата за уставни промени

Прес-конференција на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски по седницата за уставни измени која се одржа доцна вечерва. Собранието со 80 гласа „за“ ја донесе одлуката за пристапување кон уставните измени.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари