В недела и вторник обилни врнежи од снег

Под влијание на серија влажни бранови до вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет, информира УХМР.

Пообилни врнежи од снег се очекуваат в недела и во вторник кога ќе се формира нова позначителна снежна покривка. Само во некои пониски места врнежите ќе бидат од дожд и снег.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари