Седницата за отворање на Уставот закажана за 21 часот

Собранието сепак вечерва ќе ја одржи седницата за пристапување кон уставните измени, ова се последните информации кои доаѓаат од законодавниот дом.

Претседателот на Собранието Талат Џафери седницата ја најавил за 21 часот.

Поврзани

Најнови вести

Коментари