Рама: Честитки до Заев и сите оние кои се бореа за овој историски момент

Среќен роденден Република Северна Македонија, напиша албанскиот премиер на својот „Твитер“ профил по завршувањето на собраниската седница во земјава каде, Собранието со 80 гласа „за“ ја донесе одлуката за пристапување кон уставните измени.

„Честитки до Зоран Заев и сите оние кои се бореа за овој историски момент“, напиша Рама на својот „Твитер“ профил.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари