Нападнат и ограбен таксист во Делчево

Полициска станица Делчево поднесе кривична пријава против Б.Ј.(24) од Делчево, за сторено кривично дело „разбојништво”.

„На 26 ноември во 05,45 часот во Делчево, на паркинг просторот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин” пријавениот со употреба на физичка сила извршил разбојништво над 25 годишен такси возач од Делчево, при што му одзел 5.000 денари“ соопшти МВР.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари