Министерката за одбрана го осуди Министерот за полиција вечерва (откако ги донесе Шарените на власт по исти рецепт)

Вицепремиерката Радмила Шекеринска вечерва „жестоко" ги осуди насилните протести што се сллучија вечерва пред Собранието на Македонија.

- Жестоко го осудувам насилството, особено врз новинари. Не можеш да ја сакаш Македонија и да ја браниш со тоа што ќе тепаш граѓани на државата. Не можеш да ја сакаш Македонија и да им се закануваш на Македонците", изјави Шеќеринска за 1ТВ.

Извор: МИА

Поврзани

Најнови вести

Коментари