Кривична пријава за охриѓанец поради заканувачки објави на „Фејсбук“

Полицијата поднесе кривична пријава против охриѓанец кој објавувал заканувачка содржина на „Фејсбук“.

Според информациите на полицијата, против А.Н. (22) е поднесена пријава за кривично дело загрозување на сигурноста. Тој на 12 јуни оваа година околу 23 часот, преку профил на социјалната мрежа „Фејсбук“, чиј администратор бил, објавувал содржини со заканувачка содржина.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари