Груевски присутен на седницата во Собрание - надвор се протестира (ФОТО)

Екс премиерот е присутен на седницата во Собрание каде заврши образложението на премиерот Заев за предлогот кој го предлага Владата за уставните измени.

Груевски побара да дојде на седницата за уставни измени при што мораше да се одложи рочиштето за случајот „ТНТ" кој се однесува зна кренатиот објект во воздух „Космос"

Образложувајќи го предлогот премиерот Зоран Заев кажа дека сега најголемата одговорност за иднината на земјата е во рацете на пратениците.Дури и повика да си простат за 27 април и да си подадат рака само за да државата оди напред.

И додека внатре во собрание е жешко од целата девата, надвор мала група граѓани протестира против промената на Уставот и на името на државата.

Поврзани

Најнови вести

Коментари