Гостиварец нападнал сообраќаен полицаец

Полицијата во Гостивар поднесе кривична пријава против Е.А.(33) од селото Падалиште и С.И.(21) од Гостивар.

„На улица „Беличица“, двајца полициски службеници при преземање на службени дејствија од областа на сообраќајот, биле попречувани од пријавените, при што првопријавениот физики нападнал полициски службеник“, соопшти МВР за овој случај.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари