(Фото) Сообраќајна несреќа кај „Рампа“

Такси возило и камион попладнево се судрија во Кисела Вода кај „Рампа“.

Очевидци за „Макфакс“ раскажуваат дека несреќата се случила во моментот кога на крстосницата пристигнал полициски службеник за регулирање на сообраќајот, бидејќи семафорите не работеле.

Засега нема детали за состојбата на учесниците во несреќата.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари