Црвенковски се враќа на политичката сцена!?

Според неофицјални информации на еМагазин, некогашниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски планира да се врати на политичката сцена.

Информациите на порталот говорат дека тоа може да се случи по евентуалното потпишување на договор со Грција.

Засега нема потврдна информацијата лично од Црвенковски дали е вистина дека во обид да му помогне на Заев ќе се врати во политиката. Црвенковски е поранешен премиер и претседател на Македонија.

Поврзани

Најнови вести

Коментари