37-годишна жена од село Бачишта паднала од скали и починала

Во текот на вчерашниот ден во полициското одделение во Зајас од страна на доктор од Медицински центар – Кичево било пријавено дека 37-годишната Н.Р. од село Бачишта, Кичевско, била донесена почината, информираат од полицијата.

Според информациите од Медицинскиот центар, жената слегувајќи по надворешни бетонски скали во нејзиниот дом, кои биле без заштитна ограда, паднала на бетонска подлога од висина од околу 2,70 метри, додаваат од полицијата.

По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатата ќе биде извршена обдукција.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари