29 Feb 2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, придружуван од министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, се сретна со…

29 Feb 2020

Во ноќните часови беше умерено до значително облачно, понекаде во источните делови се уште со локален дожд,а на планините и на повисоките места со…

29 Feb 2020

Министерството за здравство информира дека двете лица кои избегале од штипската болница се пронајдени и се ставени во изолација. Тие вчера околу…

29 Feb 2020

Денеска во 14.30 часот, две лица во Штип со возило на итната медицинска помош биле донесени на Инфективното одделние во штипската болница. Од нив…

28 Feb 2020

Советите на ПР тимот на СДСМ дека Заев не треба да излегувана ТВ дуели со Мицкоски се покажаа за основани. Уште од оној прв нивни ТВ дуел на МТВ…

28 Feb 2020

Двајца пациенти попладнево скршиле прозорец и избегале од штипската болница каде се пријавиле по скорото враќање од Италија, потврди за Телма…

28 Feb 2020

Двајца пациенти попладнево скршиле прозорец и избегале од штипската болница каде се пријавиле по скорото враќање од…

28 Feb 2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дуелот на Телевизијата Канал 5 посочи дека Зоран Заев ќе остане запаметен како човек кој што го…

28 Feb 2020

Смешно и не се снајде Зоран Заев и призна дека има колку пто му треба нему и на неговите дома, откако Христијан Мицкоски му подари новчаник на…

28 Feb 2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дуел со Христијан Мицкоски ги посочи СМС пораките кои беа презентирани во случајот „Рекет“, а тој…

28 Feb 2020

Владата имаше ветување дека ќе направи многу. До каде е реновирањето на гимназијата Кирил Пејчиновиќ во Тетово, го праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,…

28 Feb 2020

Проблемот е кога вие ги крадете парите. Долгот е зголемен за точно 830 милиони евра, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ…

28 Feb 2020

Проблемот е кога вие ги крадете парите. Долгот е зголемен за точно 830 милиони евра или 757 илјади секој ден или 31 илјада секој час додека седиме…

28 Feb 2020

Долгот на државата само во мандатот на Заев е зголемен за огромни 830 милиони евра. Односно додека трае дуелот сега…

28 Feb 2020

- Најпрецизно ќе го кажам поддржувам она што е добро за двата народа, за македонскиот и бугарскиот го поддржувам и…

28 Feb 2020

- Најпрецизно ќе го кажам поддржувам она што е добро за двата народа, за македонскиот и бугарскиот го поддржувам и секогаш ќе поддржувам културна…