22 Jan 2020

Постојат непишани правила кои непотребно ги расипуваат потенцијалните врски. Жената треба да биде…

22 Jan 2020

Науката нема целосна доверба во детекторите на лаги, но има докази дека тие имаат и другa наменa.…

22 Jan 2020

Тери Џонс, ѕвездата и основач на „Монти Пајтон“, почина на 78-годишна возраст, објави неговиот агент.

Зад Џонс останале сопругата Ана…

22 Jan 2020

Тригодишно момче од Малезија, кое живее во Велика Британија, стана најмладиот член на „Менса“ во историјата на оваа земја.

Мухамед Хариз…

22 Jan 2020

Познатиот музичар Ози Озборн (71) во интервју за „Добро утро Америка“ зборуваше за неговото здравје и откри дека страда од Паркинсова болест, која…

22 Jan 2020

Фотографија од една спална соба стана хит на Твитер, бидејќи поради постелнината на многумина им изгледала како сцена од убиство.

Сетот…

22 Jan 2020

Некои се греат на дрва, некои на плин, а некои на компјутери. Различни се начините на кои се грееме за време на студените месеци, но сепак,…

22 Jan 2020

Индијката Ниланши Пател ја одбрани титулата на тинејџерка со најдолга коса  во светот, па дури и го собори сопствениот рекорд кој изнесува 190…

22 Jan 2020

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, претстојува во Давос на Светскиот економски форум, каде се сретна со светските претставници, но не…

22 Jan 2020

По неколку децении врска, Памела Андерсон и продуцентот Џон Петерс стапија во брак.

Петтата венчавка на Памела Андерсон, но и на Питерс, се…

22 Jan 2020

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се заканија дека ќе преземат судска постапка откако таблоидите објавија фотографии од поранешната…

22 Jan 2020

Секој кој некогаш помислил дека е лесно да се изеде парче пица, очигледно не го видел ова преслатко девојченце.

22 Jan 2020

Руската манекенка Ирина Шајк (34) и американскиот актер Бредли Купер (45) конечно постигнале договор за старателство над заедничкото дете.

22 Jan 2020

Поранешната брачна двојка Џенифер Анистон (50) и Бред Пит (56) деновиве се тема во сите светски медиуми поради нивното интимно однесување на 26.…

21 Jan 2020

Италијанската филмска ѕвезда Орнела Мути деновиве се појави на Француската модна недела, каде што сите очи беа вперени во неа. Таа наскоро ќе го…

21 Jan 2020

Роберт де Ниро е годинешниот добитник на наградата за животно дело од Американското здружение на актерите, а честа да го претстави му припадна на…