Една студија на универзитетот Вестминистер тврдеше дека гледањето хорор-филмови помага да се намали телесната тежина, бидејќи го забрзува…

Многу луѓе сакаат да се сликаат со животни , но речиси секогаш забораваат да видат дали и животното е расположено за фотографирање.

Тоа на…

Иако премногу кофеин може да предизвика несоница, немир и забрзана работа на срцето, во поголемиот дел од случаите кафето е всушност благотворно…

Вработена во обезбедување на аеродром во Њујорк добила отказ затоа што на еден патник во рака му дала порака „Грд си!!!“

Инцидентот се…

На социјалните мрежи се појавија досега невидени фотографии од сопругата на принцот Хари, војвотката Меган Маркл. На дел од нив Меган е во костим…

Американецот Ромулус Макнејл имал многу среќа додека поминувал низ универзитетски кампус во Конвеј, во Јужна Каролина, додека врнело.

Како…

Манифестацијата DragWorld London 2019 ја увеличаа драг квинсерките, изведувачи од кои некои се трансродови жени. Повеќето од нив учествуваат во…

Убавиот изглед, шармот и смислата за хумор се карактеристики со кои најчесто можете да привлечете некого, но кај некои корисници на „ајфон“…

Американскиот актер Зак Ефрон (31) стана популарен со  улогата во мјузиклот „High School Musica“. Миленикот на тинејџерките тогаш имал само 18…

Вработена во обезбедувањето на аеродром во Њујорк доби отказ од работа откако на еден патник му врачила ливче со рачно напишана порака „Ти си грд…

Овен

Работа

Тешко прифаќате некои одговорности на ова поле.

Љубов…

На брегот на западна Аљаска, на почетокот на овој месец било пронајдено шише во кое се наоѓала порака од руски морнар, напишана пред 50 години, а…

Има ли нешто поубаво од одмор на француската ривиера?! А има ли нешто полошо од тоа да заминете некаде, а да ви го нема…

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 6 август. Денеска е Преображение Господово.

Метеорит кој помина низ земјината атмосфера создаде голема огнена топка која го осветли небото над Сардинија во Италија.

Настанот го снимил…

Лилиа Коновалова од Уралск, Казахстан, имала предвремено породување и донела на свет ќерка на 24 мај, а нејзиниот близнак брат, се родил дури на 9…