Life

16 јануари 2019

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Во 1913 година во Струмица се одгледувале камили (ФОТО)

Ретко кој ќе поверува, но во периодот од 1913 година па се до почетокот на Втората светска војна во Струмица се одгледувале камили. На почетокот на Првата светска војна камилите во Струмица ги донел Ѓорѓи Георгиев...

Дете видело необични црни точки на небото и веднаш почнало да снима: Кога сфатило за што се работи се вкочанило од страв

Едно момче (14) од Бразил снимил необична појава додека патувал со родителите на фарма кај своите дедо и баба.

Возејќи се во автомобил, забележал црни точки на небото па веднаш го зел телефонот и снимил...

Сингапур веќе нема најмоќен пасош во светот

Јапонија и Сингапур веќе немаат најмоќен пасош во светот. Според интернет-страницата The Passport Index, на врвот на листата се најде пасошот на Обединетите Арапски Емирати. Со овој пасош можете да влезете без...

Шокантно тврдење: Mајка го видела духот на својот починат син на безбедносна камера

Американка тврди дека на домашната безбедносна камера го видела духот на своето дете кое починало пред две години и на Фејсбук објави кадар од тој момент.

...

(Видео) Гимнастичарката која доби максимални 10 поени повторно во центарот на вниманието

Младата гимнастичарка, за која медиумите пишуваа пред неколку месеци поради совршената точка со движењата на Мајкл Џексон, денес е повторно во центарот на вниманието.

Кетлин Охаси (21), гимнастичарка...

Русинка 35 пати го избодела својот сопруг кој се пожалил дека храната не е доволно солена

Жена го убила својот сопруг, бидејќи тој го критикувал нејзиното готвење, објави руската полиција. Таа несреќниот маж со нож го избодела најмалку 35 пати, пишува британски Дејли Мејл.

Слава Давидкин на...

Девојче копира познати личности на „Инстаграм“

Алија Чаглар е талентирана уметница, која е следена на Инстаграм од неколку илјади луѓе. Популарноста ја доби изработувајќи фустани за својата мала ќерка Стефани, токму онакви какви што носат Ријана, Рита Ора, Џеј...

Помладата ќерка на Трамп во врска со момче од Нигерија

Тифани Трамп (25), помладата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и нејзиното момче Мајкл Булос, беа забележани во Лондон само една недела откако ја открија својата врска, пренесува „Пипл“.

...

Македонец – хит на аеродромот во Доха: Со песна ги забавува патниците (ВИДЕО)

Македонецот од Австралија, Христијан Спировски, кој потекнува од Битола одржа концерт на клавир на аеродромот во Доха.

30-годишниот Христијан, кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на...

Карлеуша го моли Вучиќ да ја реши неправдата заради нејзините деца

Српските медиуми во понеделникот објавија експлицитни фотографии на кои е, како што велат, Јелена Карлеуша (40) и со тоа започна приказната дека пејачката го изневерува сопругот фудбалер Душко Тошиќ (33) и тоа со...

Кучето на Бекам има ќебе од Луј Витон од 4 600 долари

Познато е дека поранешниот фудбалер Дејвид Бекам (43) и неговата сопруга Викторија (44) живеат луксузен и раскошен живот, но тие не се единствените. Последната фотографија на инстаграм-профилот на Викторија...

Порачал сендвич во авион, но добил многу помалку од тоа

Патник на лет од Бали до Австралија од послугата во авионот побарл сендвич, кој кога го добил не бил таков каков што се надевал.

Ник Мозли од Брајтон во авионот на компанијата „Џет Стар ервејс“, посакал „...

Откриена бизнис-идејата зад јајцето што ја сруши Кајли Џенер

Над 44,4 милиони луѓе ја лајкнуваа фотографијата на јајце, која стана најпопуларна фотографија на Инстаграм.

Се чини дека сопствениците на профилот world_record_egg одлучиле да ја искористат новоздобиената...

(Видео) Во главниот град на Хондурас се наоѓа аеродром каде слетувањето е посебна приказна

Не е случајно што аеродромите најчесто се градат во напуштените периферии на светските метрополи. Тоа се прави со цел да се обезбедат совршени услови за слетување и полетување, бидејќи пилотите мора да обезбедат и...

„Гугл“ воведува нов вештачки глас во својот сервис кој ќе звучи како вистински

„Гугл“ веќе со години е глобален лидер на полето на паметни мобилни телефони и прелистувачи, а сега оваа компанија влегува на територијата на синтеза на гласот.

Text-to-speech или текст во говор е опција која...