17 Sep 2019

Едно бразилско семејство решило да емитува видео од својата безгрижна проштека. И додека на виртуелните пријатели на…

17 Sep 2019

Бред Пит (55) ќе разговара со астронаутот Ник Хаг за тоа како е да се живее и работи во вселената, соопштија од НАСА.

Американскиот актер во…

17 Sep 2019

Идната невеста случајно го проголтала својот свршенички прстен за да го заштити додека сонувала ужасен кошмар.

Џена Еванс од Сан Диего…

16 Sep 2019

Џена Еванс од Сан Диего сонувала дека го проголтала својот свршенички прстен, а кога се разбудила сфатила дека тоа навистина се случило.

16 Sep 2019

„Борис Џонсон заборава дека Хулк единствено се бори за доброто на сите “, рече Руфало доцна во неделата.

„Колку е полуд Хулк, толку е…

16 Sep 2019

Во текот на изминатиот век, секоја генерација растеше во поинтелигентни луѓе отколку нивните родители, пишува загрепски Јутарњи лист.

На…

16 Sep 2019

Компјутер создаден со цел да ги предвидува идните настани, во 1973 година го претскажал и крајот на светот, каков што го знаеме. Но, наводно,…

16 Sep 2019

Додека уживате во последните денови од летото, подгответе се за пристигнувањето на есента и направете сè што е неопходно за да вашиот дом биде…

16 Sep 2019

Ѕвездата на серијата „Очајни домаќинкит“, Фелисити Хофман (56) во петокот беше осудена на 14 дена затвор бидејќи платила 15.000 американски долари…

16 Sep 2019

Актерот Роџер Мур почина во 2017 година на 89-годишна возраст, но неговата ќерка Дебора смета дека нејзиниот славен татко сè уште ја контролира и…

16 Sep 2019

Жељко Ражнатовиќ Аркан бил стpaв и тpпeт секаде каде што ќе се појавел. Од него се плaшeле и кpиминалците и политичapите.

Но, тоа не било…

16 Sep 2019

Ронгфенг, сега богат 38-годишен кинески бизнисмен, успеал да ja пронајде жена за која никoгаш нe пpeстанувал да мисли и затpoпал на нејзината…

16 Sep 2019

Рик Окасек (75), фронтменот на рок-групата „Карс“, беше пронајден мртов во неделата, 15 септември, во неговиот стан во Њујорк.

Њујоршката…

16 Sep 2019

Кристијано Роналдо (34) дошол во емисијата на Пјерс Морган очекувајќи забавно, безгрижно интервју, а завршил бришејќи ги солзите со марамчиња.…

16 Sep 2019

Православни свештеници од руската федерална област Твер се качиле во авион и го осветиле градот со света вода за да го прочистат од гревови како…

15 Sep 2019

Брзото делување во случај на мозочниот удар може да Ве спаси од тешките оштетувања, па дури и од смртта. Кај ваквите ситуации битна е секоја…