(Видео) Хит на интернет: Жена упорно се обидува да му стави бензин на автомобилот Тесла

Една жена стана хит на социјалните мрежи откако се појави видео на кое таа употно се обидува да стави бензин во автомобилот Тесла. Откако сфаќа дека неможе да стави бензин, таа го враќа цревото назад, оди во автомобилот и го отвара багажникот. Потоа се потпира на возилото и почнува да се јавува на телефон.

Видеото предизвика смеа поради обидот на збунетата жена да го наполни со гориво електричниот автомобил. Таа надводно била застаната на бензинска пумпа во САД, кога било снимено видеото, на кое таа се обидува да му стави бензин на автомобилот Тесла Модел С.

Откако сфатила дека нешто не е во ред, тој го вратила цревото назад, влегла во автомобилот и го отвори и го затворила багажникот. Таа потоа се потпрела на возилото и почнала да се јавува. Во тој момент, и пришол еден случаен минувач кој најверојатно и објаснил дека електричното возило не може да се полни со гориво.

,,Жената само се смееше”, пишува Мирор.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари