Уживаше на даска, па забележа сенка во водата: Она што го виде, некого би го преплашиле (ВИДЕО)

Додека уживала во убавините Вики Вачи Спрингс Стејт паркот на Флорида, една жена доживеала незаборавно искуство. Сепак, тоа многумина би преплашила оваа глетка.

Во водата во која пловела на даската, под неа пливаа две големи морски крави- мајка и бебе.

Изгледаше како животните да не се плашат од луѓето. Пливаа полека и сигурно, како да се целосно сами.

Нејзиното уживање во оваа глетка го сними пријателка која се возела со неа. Видеото го објавила на Инстаграм.

Многу коментираа дека и завидуваат на средбата, затоа што некои американски држави забранија допирање и хранење на морските крави, па поради тоа оваа глетка е величествена.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари