Ужас во Белград: Експлодира автомобилот на водителката Маријана Мичиќ, нејзиниот татако повреден

Во Белград на Вождовац дошло до експлозија на автомобил во која по сеуште непотвдени информации повредени се две лица.

Експлозијата, на автомобил марка голф чии сопственик е водителката на Ѕвездичките на Гранд Маријана Мичиќ се случила околу 13.30 часот
Во колата во тој момент се наоѓал нејзиниот татко (63) кој поминал со полесни повреди

Спрема први и неофицијални информации, под автомобилот била подметната бомба, која била активирана со далечински управувач.

Водителката, меѓутоа после овие наводи, ги дематирала таквите тврдења.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари