По принцот Хари, Артур ја презеде титулата најпосакуван кралски ерген

Имајќи предвид дека и принцот Хари се ожени, на британскиот трон останаа уште неколку ергени, а еден од нив е младиот Артур Чато, внук на британската принцеза Маргарет, сестра на кралицата Елизабета.

Артур Роберт Натанијел Чато е постариот син на леди Сара Чато и Даниел Чато и е 25. во редот за британската круна.

 

View this post on Instagram

 

Trekking in the Scottish highlands

A post shared by Arthur Chatto (@artchatto) on

Иако јавноста не го знае многу, 19-годишниот Чато ги освои социјалните мрежи на кои открива многу повеќе од кој било член на монархијата.

 

View this post on Instagram

 

Many congratulations to Harry and Meghan. Wishing you all our love in the future.

A post shared by Arthur Chatto (@artchatto) on

 

View this post on Instagram

 

#Chatnoleg

A post shared by Arthur Chatto (@artchatto) on

Младиот наследник, кој е многу веројатно дека никогаш нема да седне на престолот, често објавува разголени фотографии, а екстремните спортови му се голема страст.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари