Неверен маж направил тетоважа за да измоли прошка кај сопругата

Враќањето на довербата во врската откако еден од партнерите ќе ја наруши, може да биде исклучително тежок подвиг. Нејчесто, изневерената страна не може лесно да мине преку измамата, па работите можат да станат многу компликувани.

За да ја поврати довербата на неговата сопруга откако ја изневерил, извесен Хозе Торес на своите гради истетовирал многу непријатна и тешка порака:

„Јас, Хозе Торес, доброволно ја направив оваа тетоважа на 2. јануари 2019 година, за да ја повратам довербата на мојата сопруга, откако и нанесов многу болка и страдање во нашиот брак. Јас сум лажливец, измамник, манипулатор, нечесник, кој љубеше проститутка“.

Оваа фотографија со брзина на светлината се прошири на социјалните мрежи, каде беше објавена и со натпис: „Ништо не е подобро од убаво писмо на почетокот од годината“.

Многу корисници ги судрија своите спротивставени мислења во врска со овој потег, па така некои рекоа дека ако ништо друго, човекот барем искрено се обидел да се извини.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари