Малин Нунез го покажа својот секси задник во реалноста (ФОТО)

Колку пати сте наишле на фотографии од витки жени со совршени гради и задници? Многу припаднички на понежниот пол се воодушевуваат на ваквите навидум совршени девојки, но Инстаграм ѕвездата Малин Нунез одлучила да покаже колку има вистина во тоа.

Таа објавила фотографија од реалниот изглед на нејзиниот "совршен" задник.

"Не сум совршена. Јас сум човечко суштество со целулит, имам стрии, вишок кожа и така натаму, но не се плашам да го покажам тоа", напишала Малин покрај фотографијата на која позира на три начини.

 

 
 
 
View this post on Instagram

The anatomy of muscles 🙌🏼 Lets share how my booty looks like when I’m actually squeezing 🙋🏼‍♀️ I’ve shared my relaxed photos before VS flexing and I usually get accused of lying about my relaxed photos and that I squeeze to get cellulites 🤷🏼‍♀️ But I’m really not perfect in any way, I’m also a human with cellulites, I have some stretchmarks, loose skin etc and I’m not afraid to show it 🙌🏼 Because I know I’m not alone, YOU are not alone. We sit and feel bad about ourselves and compare our flaws to a perfect picture, but at the same time maybe that person compares her body with someone else and feel bad. We just need to sit down and come back to reality and we need to stop comparing ourselves to others ❤️ #cellulites #flaws #glutes #fitness #transformation

A post shared by MALIN NUNEZ ♕ (@malinbjork) onOct 17, 2018 at 6:55am PDT

Нунез е инаку мајка и вљубеничка во фитнесот, но колкав труд и да вложува, со оваа објава јасно дала до знаење дека и понатаму има несовршености кои денес е лесно да се скријат на социјалните мрежи.

"Седиме и се чувствуваме лошо поради нас самите. Се споредуваме со совршените фотографии, а истовремено и таа личност која ја набљудуваме се чувствува лошо поради нешто", додала Малин.

 

Фитнес моделот може да се пофали со повеќе од половина милион следбеници со кои постојано споделува фотографии од своето тело, како и инспиративни вежби и идеи за здрави оброци.

 

 
 
 
View this post on Instagram

- Why doesn’t fitness influencers have any cellulite? How can they always look so perfect? They are always so dedicated and I can only make a healthy lifestyle for one day. 👈🏼 Common thoughts from people who log in to instagram, well at least my thoughts before I became a fitness influencer myself 🤷🏼‍♀️ If you followed my page for a while you know it’s always two sides on everything and we are all human so perfection doesn’t excist for anyone. I don’t want to mislead any of you or give you false expectations of how it should be 💛 At the end of the day we all have our flaws, and we shouldn’t be too hard on ourselves! #cellulite #fitness #realtalk #transformation

A post shared by MALIN NUNEZ ♕ (@malinbjork) onSep 21, 2018 at 7:00am PDT

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари