Калкин актерката О’Хара сè уште ја нарекува „мајка”

Второто продолжение на филмот за Кевин „Сам дома 2: изгубени во Њујорк”, излезе во 1992 година Иако од снимањето на серијата „Сам дома” поминаа 26 години, Меколи американска актерка која ја глумеше неговата мајка, во реалниот живот сè уште ја нарекува „мајка”.

„Таа засекогаш ќе биде мојата втора мајка”, рече актерот.

По филмовите за палавиот Кевин, О’Хара глумеше во многу успешни филмови, а еден од најпознатите е „Како да се преживее Божиќ” со Бен Афлек (46) и Кристијан Аплгејт (47).

Меколи Калкин (38) за улогата на Кевин во второто продолжение на филмот заработи 4,5 милиони долари. Како споредба, за првото продолжение на „Сaм дома”, Калкин заработил „само” 100.000 долари. Тоа беше, исто така, втор најпопуларен филм за таа година, зад  популарниот анимиран филм „Аладин”. Иако младиот Калкин глумеше и претходно, вистинска холивудска ѕвезда стана дури по улогата на Кевин.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари