Иста судбина за двајцата браќа Лазиќ....

Дарко и Драган Лазиќ делат иста судбина, а по животните ситуации кои им се случиле, несомнено е дека им се идентични како убави така и тешки ситуации.

Драган Лазиќ е роден брат на Дарко кој тргнал по исти стапки, обидувајќи во музичкие води, иако само имал 5 медеци пеачко искуство, за разлика од братот, кој пеел од мали нозе. Меѓутоа тешко било да ја достигне огромната популарност на Дарко.

Дарко пред повеќе од 2 години доживеал сообраќајна несреќа, со што завршил во Ургентен центар.

Иако не се гледаат често во јавноста, тие двајца се многу поврзани. Драган исто така бил учесник во "Звездите на Гранд" во 2013 година, а Дарко го советувал како да се однесува за да доживее успех:

- Точно е дека мојот брат Драган ќе се натпреварува во "Ѕвездите на Гранд". Убаво пее, но со тоа се занимава само 5 месеци. Малку доцна, со обзир на тоа што јас пеам од мали нозе. Го советував што треба да пее, како да се однесува, какви песни да одбира и уште многу друго. Сега му е најпотребна пракаса, и тоа мора да ми стане навика , додавајќи:

"Го водев неколку пати на мои настапи, и зане како сето тоа изгледа. Тука сум да му помогнам за се што треба и да го подржам. Единствено нешто што неможам е да го повикам Саша Поповиќ и да ургирам за братот. Него народот треба да го засака, за да успее во животот – рекол своевремео Дарко, за медиуми.

Инаку, Дарко  убедлина победа на “Ѕвездите на Гранд“ однел во 2009 година и стана иленик на публиката, кога добил 400.000 гласа.

 Братот на Дарко се венчал 2017 година.

 
 
 
View this post on Instagram

Moj brat i moja snajka ❤❤❤❤❤❤❤❤❤

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) onNov 4, 2017 at 11:34am PDT

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари