ЧУДО НА ПРИРОДАТА: Водопад тече во обратна насока (ВИДЕО)

Силните ветрови кои ги донесе бурата Калум го натераа водопадот буквално да се движи наназад.

Ова го покажува една несекојдневната снимка направена во Шкотска.

Крис Мартин го снимил оваа спектакуларно видео на кое се гледа како водат аудира во карпите и буквално се враѓа наназад на водопадот на островот Скај.

Бурата Калум донесе и обилни врнежи и ветрови со брзина од 122 километри на час.

Се работи за трета бура во Обединетото Кралство од почетокот на септември.

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари