25 Oct 2020

Националниот штаб за цивилна заштита во Хрватска објави нови мерки што ќе стапат на сила во понеделник, откако денеска беа регистрирани рекордни 2…

25 Oct 2020

Седницата на Претседателството на Српската напредна партија (СНС) се одржа денес, со почеток во 10 часот, а претседателот на партијата Александар…

25 Oct 2020

Од денеска приемот на сите пациенти во словенечките болници ќе биде прекинат, освен за итните случаи и оние кои страдаат од Ковид-19.

Ова е…

25 Oct 2020

Од денеска, приемот на сите пациенти во словенечките болници ќе биде прекинат, освен за итни случаи и оние кои се заболени од Ковид-19. Ттоа беше…

25 Oct 2020

Мандатарот за состав на новата црногорска влада, Здравко Кривокапиќ, им порача на лидерите на Демократскиот фронт дека не ги сака во неговата…

25 Oct 2020

Грчките власти синоќа соопштија дека во земјата има рекордни 935 нови случаи на заразени со новиот коронавирус за 24 часа.

Со тоа, вкупниот…

24 Oct 2020

Во контејнер во Парагвај кој стигнал од Србија биле пронајдени  седум тела во распаѓање, соопштија властите во Парагвај.

Контејнерот пред…

24 Oct 2020

Марко К. од Сремска Митровица е осомничен за сексуално злоставување на неговиот петгодишен син. Случајот бил пријавен кај надлежните од лекар кога…

24 Oct 2020

Бугарија се наоѓа под дипломатски притисок да ја поддржиме Северна Македонија, но ние сме суверена држава и имаме достоинство, изјави бугарскиот…

24 Oct 2020

Дел од државите на Балканот денеска регистрираа рекордни бројки на заразени со коронавирус од почетокот на пандемијата.

Во Србија…

24 Oct 2020

Во последните 24 часа, 757 лица во Србија се заразиле со коронавирус, од 6.882 направени тестови.

Починале уште три лица.

Според…

24 Oct 2020

Претседателот на Косово, Хашим Тачи, денес, на Денот на Обединетите нации, рече дека е време Косово да стане членка на таа светска организација.…

24 Oct 2020

Словенија од денеска воведува нови мерки кои вклучуваат суспендирање на јавните и економските активности со цел да се спречи ширењето на вирусот…

24 Oct 2020

Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион…

24 Oct 2020

Од утре, сите ноќни клубови во главниот град на Бугарија, Софија, ќе бидат затворени. Мерката ќе важи во следните две недели. Ова го објави…

24 Oct 2020

Поради зголемувањето на ширењето на Ковид-19, Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун.

Мерките…