27 Oct 2020

Попладнево околу 13 часот избувнал пожар во станбена зграда на во центарот на Белград.

Во инцидентот, со тешки изгореници се здобило 15-…

27 Oct 2020

Министерот за здравство на Хрватска, Вили Берош, преку својата страница на „Фејсбук“ им се обрати на граѓаните и рече дека наредил целосна…

27 Oct 2020

Дијалогот меѓу Белград и Приштина ќе продолжи во четврток, 29 октомври, со состанок на ниво на експерти, дознава Танјуг…

27 Oct 2020

Организацијата “Албанци за Трамп“ испратила отворено писмо од албанската заедница во САД, во кое повикала на изборите да се гласа за претседателот…

27 Oct 2020

Во последните 24 часа во Босна и Херцеговина се регистрирани 1.534 новоинфицирани со коронавирус, а биле тестирани вкупно 3.137 лица.

Тоа…

27 Oct 2020

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека русофобните земји од ЕУ и санкциите се пречка за понатамошно зајакнување на руско-…

27 Oct 2020

Според најновите податоци, во Словенија во последните 24 часа се потврдени 1.499 нови случаи на коронавирус, засновани на 5.756 тестирани…

27 Oct 2020

Хрватските здравствени власти денеска пријавија 1.413 новозаразени со коронавирус и 18 смртни случаи, што е најголем дневен број на починати како…

27 Oct 2020

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, кој од дома се лекува од коронавирус, изјави дека болеста нема да го спречи да ја извршува својата работа,…

27 Oct 2020

Број на заразени е се поголем ширум земјата.

Во Хрватска денес регистрирани се над 1.400 заразени со коронавурус.

Спрема исти,…

27 Oct 2020

Хрватскиот институт за јавно здравје објави нови критериуми за тестирање на коронавирус, прекинување на изолација и карантин.

Според новите…

27 Oct 2020

Митрополитот црногорско-приморски Амфилохие сè уште е во болница во Клиничкиот болнички центар на Црна Гора. Според лекарите, тој се опоравува од…

27 Oct 2020

Коронавирус се појави на снимен во Хрватска на Одделот за рехабилитација на деца во Специјалната болница за медицинска рехабилитација во Крапинска…

27 Oct 2020

Во последните 24 часа во Бугарија се потврдени 2.243 нови случаи на коронавирус, што е највисок дневен биланс од почетокот на епидемијата. Во тој…

26 Oct 2020

Во Сараево денеска ненадејно почина, Сандра Зачиновиќ, кандидат на СДА за општинскиот совет во општина Центар, информираат регионалните медиуми.…

26 Oct 2020

Во последните 24 часа во Србија на коронавирус се тестирани 6.503 лица, од кои позитивни биле 341, а едно лице починало.

Бројот на…