Полицијата запре поп со автомобил кој бил мортус пијан- кога ќе ја дознаете причината за пијанството ќе се шокирате

Поп од Црна Гора заработи 15 дена притвор, откако бил фатен како вози со 2,6 промили алкохол во крвта.

Се работи за 70-годишниот М.Љ. кој како што пренесуваат медиумите ширум регионот, бил на парастос, па според него како и вообичаено наздравил со лута печена ракија за душата на покојникот.

Тој заработи 15 дена притвор.

Поврзани

Најнови вести

Коментари