Незапамтена катастрофа во Подгорица: Пламени по цел град, огнот беснее после невремето... (Видео)

Во Подгорица синојќа помеѓу студентските домови и Ректоратот ибил пожар

Пожарот зафатил голема површина.

На Фејсбук страната Подгорички времеплов објавена е снимка на пожар на која се гледа дека ситуацијата не е воошто наивна

Иако ветрот бил доста силен пожарникарите со голем напор успеале да го изгаснат огнот.

Освен овој и на Забјело минатата ноќ избил голем пожар. Во гасењето биле ангажирани 14 пожарникари.

 

Во гасењето на пожарот покрај 14 пожирникари кои го гаселе пожарот на нив им се придружиле колеги од Никшиќ, Бар и Цетиње.

 

Пожарите избиле после силното невреме, кое го зафатил главниот град на Црна Гра.

Поврзани

Најнови вести

Коментари