На факултет во Грција стигнал сомнителен коверт од Индија, седум лица се во болница

Во болница во Митилене, главниот град на грчкиот остров Лезбос, се наоѓаат седум лица кои се хоспитализирани поради претпазливост, откако биле во контакт со сомнителен коверт кој од Индија стигнал на адресата на локален универзитет.

Агенцијата „АНА“ пренесе дека ковертот, наменет за ректорката на универзитетот, Криси Вицилакис стигнал во средата од Индија.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари