Бања Лука подготвена за одбележувањето на Денот на Република Српска

Во Бања Лука и другите градови ширум Република Српска, сѐ е подготвено за денешното свечено одбележување на Денот на Република Српска, што годинава се оддржува под мотото „Горда и вечна“.

Закажани се низа активности, меѓу кои одликувања на заслужни институции и поединци, свечено дефиле и спортски настани.

Во градот се зголемени безбедносните мерки, а угостителските и други објекти во центарот на градот се затворени, како и голем број улици.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари