Албански екстремисти ја предупредија Приштина да се откаже од размена на територии

Вооружена екстремистичка група, која се претставува како Албанска национална армија (АНА), постави видеоснимка, барајќи од албанските и косовските власти да не „тргуваат“ со териториите.

На Твитер, албанско-холандскиот новинар Винсент Триесте ги преведе нивните закани на  албански јазик.

Триесте изјави дека станува збор за екстремистичка организација опремена со лесно оружје, „калашникови” и снајпери.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари