Star

22 април 2018

Дали го знаевте ова? - БАРБИ ИМАЛА И ПРЕЗИМЕ

Најпознатата кукла во светот Барби всушност се презива Робертс. Ова откритие ги шокираше фановите низ целиот свет.

Одбележувајќи го неодамнешниот Национален ден на браќа и сестри, официјалниот Твитер профил...

Се огласи Симеон - синот на Есма - го ограбил музејот?

Денес беше објавено дека Симеон Атанасов, штитеникот на легендарната Есма Реџепова – Теодосиевска, бил приведен поради сомнение дека тој ја извршил кражбата во домот на Есма.

Штитеникот на Есма демантира дека...

Приведен е Симеон - синот на Есма, осомничен е дека го ограбил нејзиниот Музеј (ВИДЕО)

30 март 2018 година, пријавено е дека од 12 декември 2016 година, до 30 март 2018 година, непознат сторител извршил тешка кражба во Музејот на Есма Реџепова, на улица Самоилова, па се превземени мерки за утврдување...

Вечерва Музичка младина во чест на Саша Николовски Ѓумар

Камерниот оркестар на Музичката младина на Македонија вечер од 20 часот во големата сала на Македонската филхармонија ќе одржи концерт во чест на својот долгогодишен диригент и уметнички раководител Саша Николовски...

Светот остана без Мини ми од „Остин Пауерс“

КУЛТУРАПочина „Мини ми", ѕвездата од филмот „Остин Пауерс"Објавено пред 1 минута - 22 април, 2018Од Mak Fax

Американскиот актер и комичар, Верн Тројер, познат како Мини Ми во филмот „Остин Пауерс", почина на...

Почина „Мини ми“, ѕвездата од филмот „Остин Пауерс“

Американскиот актер и комичар, Верн Тројер, познат како Мини Ми во филмот „Остин Пауерс“, почина на 50 години. Не се соопштени причината и местото каде починал Верн Тројер, кој беше висок само 81 сантиметар.

...

Карлеуша распали по Лука Лазукиќ – "Индијанец кој ја претепа Наташа може ли некој..."!

 Порака која упатила Јелена Карлеуша, ги надминаа сите оние други кои јавноста ја подели

21 април 2018

“Мртов пијан беше Лука, и не испи две-три туку повеќе од 15 чаши алкохол, ноќта кога ја претепа Наташа Беквалац“!

'Ја следев приказната во медиумите и ми засмета кога слушнав дека испил само неколку чаши пијалок'

Марина Туцаковиќ пуштена на домашно лекување, еве што вели за здравствената состојба!

Марина Туцаковиќ најголемиот текстописец која некогаш се појавил на просторите во бивша Југославија

Доделуваме карти за концертот на Тропико Бенд - клик што треба да направите

Ако сакате убаво да си поминете следната сабота и да се забавувате цела вечер, доделуваме карти за престојниот концерт на Тропико Бенд во СЦ Борис Трајковски, кој е закажан за следната сабота, 28 април 2018 година...

Мега спектакл: Кралицата го слави роденднот со најголемите музички ѕвезди!

На "Кралска роденденска забава", меѓу останатите ќе настапи Стинг, Том Џонс... 

„Исцелител“ прогласен за најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески е добитник на награда за најдобар дебитантски филм на филмскиот фестивал Let’s CEE во Виена, Австрија.

„Одлучивме да го наградиме филмот кој успева шармантно да...

ПРВАТА ПЕСНА на Аријана Гранде ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД на нејзиниот концер во МАНЧЕСТЕР (ВИДЕО)

Поп-ѕвездата Аријана Гранде ја издаде својата прва песна по терористичкиот напад во 2017 година, што се случи за време на нејзиниот концерт во Манчестер.

Дваесет и четиригодишната пејачка на Инстаграм го...

20 април 2018

Мисли дека е секси или свесно направи катастрофална грешка: Никој не очекуваше вакво издание од Амал Клуни

По повод доаѓањето на Саманта Бери на местото главна и одговорна уредничка на магазинот „Glamour" во Њујорк се прослави со забава која ги собрала влијателните и познати личности .

...

Анџелина Џоли изгубила свест и завршила во болница

Поради лоша здравствена состојба и исцрпеност, хоспитализирана е актерката Анџелина Џоли.

Австралиски медиум објави дека таа изгубила свест во својот...