Спорт

17 април 2018

Шуќур: Доаѓа крајот на спортските обложувалници во Македонија?

Со измени на Законот се предвидуваат нови давачки за спортските обложувалници кој за еснафот се порака дека Владата сака да му стави крај на обложувачкиот бизнис во Македонија.

Државата планира со новиот...

16 април 2018

„Ајде, ајде, ајде Вардареее!" - Мицкоски од трибините го бодреше Вардар

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николовски го бодреа европскиот шампион во ракомет Вардар, кој на домашен терен играше со „Загреб"

„Ајде, ајде,...

15 април 2018

Со победа, ЖРК Вардар ја заврши својата славна историја!

Ракометарките на Вардар на најдобар можен начин се збогуваа со публиката во „Јане Сандански", откако успеаја да го прегазат Митјиланд со високи 32-25. Ова воедно беше и последен натпревар на бројни ракометарки кои...

14 април 2018

Звезда е новиот српски шампион, Партизан со груба игра до пораз

Црвена Звезда е многу блиску до титулата во шампионатот на Србија откако со 2-1 славеше во „вечното дерби" против Партизан.

„Црвено-белите" во меч со многу тензија на кој му претходеа и судите меѓу двете...

12 април 2018

Тотално луд спорт - трките со камили се хит! (ФОТО+ВИДЕО)

Постојат трки со коњи, кучиња, бикови, па зошто да не и трки со камили?

Овој спорт не е само на маргините, тој е многу популарен главно во арапските земји, како Саудиска Арабија, Катар, Емирати, Египет,...

Славниот шпански судија се огласи за контроверзниот пенал на Реал Мадрид

Едуардо Итуралде, експертски судија кој сега работи како во шпанскиот весник Ас, смета дека Реал Мадрид не го заслужи пеналот после кој го елиминираше Јувентус во четвртфиналето од...

Погледнете што се случи кога Роналдо и Буфон се сретнаа по натпреварот (ВИДЕО)

За средбата на фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо и голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон после натпреварот, долго време ќе се зборува.

...

11 април 2018

Сакал да прогнозира победа на Барселона, но му го згрешиле ливчето: Фатил 42.400 евра на Рома

Неверојатна ноќ за многу навивачи на Рома, но и за еден прогнозер. Лудата приказна доаѓа од Јамајка од обложувалницата „JustBet Sports Bet".

Човекот...

10 април 2018

Барселона изгуби, Твитерџијата на Рома одлепи

Веројатно најлудиот твит некогаш напишан од страна на човекот кој е задолжен за официјалниот Твитер на Рома е овој вечерва после последниот свиреж на судијата.

 

...

ПРОГНОЗА:Триумф на Бразил во Русија

Бразил ќе ја освои титулата на Светското првенство во Русија, пресметал суперкомјутерот во Англија. Овој суперкомпјутер веќе е тестиран на натпревари во Премиер лигата и Лигата на шампионите.

Според...

9 април 2018

Кога ќе те прегази Кими Раиконен - цела нога ти е во гипс (ФОТО+ВИДЕО)

Победата на Себастијан Фетел во Бахреин остана во сенка на инцидентот кога Кими Раиконен тешко повреди еден од механичарите, Франческо Цигарини.

Раиконен во 36 круг отиде да ги замени гумите.

Кога...

Десет години затвор или 29 милиони казна?!

Расте притисокот врз ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо од страна на шпанската даночна полиција. Според пишувањата во шпанските медиуми, Португалецот може да заработи казна...

Магичниот Ноер заминува во легендите

Повредата на Мануел Нојер го загрижи раководството на минхенски Баерн, па баварскиот великан би можел во текот на летото да донесе квалитетна замена за 32. годишниот голман.

Наводно, Баерн спремил понуда за...

8 април 2018

ИНЦИДЕНТ ВО БАХРАИН: Кими Раиконен прегази механичар на Ферари (ВИДЕО)

Уште не е се ниту загреани моторите во новата Формула 1 сезона, а веќе сме сведоци на еден сериозен инцидент, а во главна улога тука е возачот на Ферари, Кими Раиконен, на втората трка во Бахраин.

...

Гвардиола потпишува нов договор и станува најплатен тренер во светот - еве колку ќе заработува

Четириесет и седум-годишниот тренер разговарал за новиот договор со шеикот Мансур и претседателот Халдун Ал Мубарак за време на состанокот во Абу Даби пред еден месец, кога тимот беше таму на 4-дневен камп.

...