Life

20 април 2018

Ја оставил сопствената ќерка да се удави, не дозволил да ја спасат, а причината за тоа ќе ве шокира!

Маж од Азија гледал како пред свои очи неговата 20 годишна ќерка се дави. За трагедијата да биде поголема, тоа се случило откако тој физички ги спречил спасувачите на плажата во Дубаи...

„Мамо зошто плачеш?“ - Приказна која мора да се прочита!

Едно момче ја прашало својата мајка :

„Зошто плачеш?"„Затоа што сум жена." – му одговорила таа."Не разбирам." – рекло момчето.Мајката само го...

Откриена е тајната за најпознатиот трик на Дејвид Коперфилд (ВИДЕО)

Американскиот магионичар Дејвид Коперфилд беше приморан на суд да открие еден од своите најпознати трикови, поради тужба што ја поднесе еден од учесниците во трикот, кој се повредил....

Доаѓа празникот со најмногу верувања: Што треба да направите

Православните верници на 6 мај годинава ќе го прослават Ѓурѓовден, празник е врзан за најголем број обичаи што постојат во народното верување.

Овој...

97% од луѓето заболени од рак, ги имале овие проблеми со забите

Постои една заедничка стоматолошка процедура што речиси секој стоматолог ќе ви каже дека е сосема безбедна и покрај фактот што научниците предупредуваат од неговите опасности.

...

Далибор има повеќе од 1000 овци, жена по која се вртат сите и нуди „ДОБРО ПЛАТЕНА РАБОТА“

Ливадата на село покрај воениот аеродром во Србија, е бела како облак кога се гледа од горе. Повеќе од 1.000 овци има на ливадата, а нив ги одгледува Србинот Никола Богуновиќ.

58-годишниот маж е избран за...

19 април 2018

ИСПОВЕД на таткото на Наташа Беквалац низ солзи: „Би убил за неа“

 

Таткото на српската пејачка Наташа Беквалац , Драгољуб Беквалац јавно проговори за насилството кое го преживеа неговата ќерка, во емисија на РТС и ги изнесе сите детали за кобната ноќ. 

„За тоа што се...

(Видео) Малдивите ги оставаат пловечките хотели во минатото и за туристите нудат нова атракција

Престојот во пловечки бунгалови бил најпосакуваниот избор на туристите кои минатата година ги посетиле Малдивите. Сепак, ова туристичко место ќе добие нова атракција.

Имено, до крајот на годинава на островот...

Сопругата на Ел Чапо се жали, а цело Мексико ѝ се смее: Загрижена сум за него, тој тешко го поднесува затворот

Сопругата на еден од најголемите нарко-босови на сите времиња, Хоакин Гузман „Ел Чапо" го прекина своето молчење и се обрати до медиумите пред Сојузниот суд во Бруклин.

...

Го зедов телефонот од мажот да и се јавам на другарката

Неверство, прељуба, „копање" по телефонто на партнерот... Се се тоа „запалливи" љубовни теми, но искустовото на една Србинка е целосна „победа".

Таа...

Овие две состојки ставете ги под јазик и ќе се решите од многу болести: Овој рецепт е вистинскиот пат до здравјето!

Оваа состојка помага нашиот огранизам да стане алкален со што поуспешно се бори против разни болести.

Татко е на 9 деца -A НЕОДАМНА ДОЗНАЛ ДЕКА Е НЕПЛОДЕН!

Маж од Мароко, татко на девет деца, неодамна поднел барање за развод откако после рутинска контрола дознал дека е неплоден.

На мажот кој во мароканското гратче Сиди Слимана работел како професор животот му го...

Сопругот на Беквалац излезе во јавност - Ова е неговата приказна

Вестта за претепувањето на Наташа Беквалац оддекна низ медиумите и многумина го осудија нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ.

Но, за Хепи телевизија тој ја изнел својата страна на приказната. Како што тврди, тој не...

Со оваа диета во петта брзина! Едноставен напиток од само три состојки кои ќе ве препороди и преполови!

Напивката има ефект на детоксинација со што на организмот му помога да се ослободи од токсините.